Eğitim binaları olan okullar işlevleri gereği, eğitimin kalitesini arttırmaya olumlu katkıda bulunacak fiziksel şartları ve kullanıcı gereksinmelerini en iyi düzeyde karşılayacak biçimde tasarlanır ve buna uygun olarak uygulaması yerine getirilir. Eğitim binalarında derslikler, koridor, teneffüs mekanları ve laboratuvar en önemli mekanları oluşturmaktadır.

DERSLİK / SINIF ZEMİN KAPLAMALARI

Derslikler ve alıştırma odaları için yeteri kadar ses yalıtımı ve iyi işitebilirlik sağlanmalıdır. Gürültü kaynaklarından kaçınmak ve ses taşıyıcı elemanları yalıtmak gerekir. Seçilecek döşeme kaplamaları bu özelliklere uygun olmalı ve daha iyi olabilmesi için katkıda bulunabilecek nitelikte olmalıdır. Yine döşeme kaplamaları üzerinde emniyetle yürünebilir, kolay temizlenebilir, sıcak ve derzsiz olmalıdır. Bu mekanlar genel olarak ahşap döşeme kaplamasına sahiptir. Fırçalayarak temizleme dışında "tik ağacı" ya da "jarrah" gibi yağlı karaktere sahip ahşap kullanmak tavsiye edilmektedir. Bu ahşap malzemeler kendinden yağlı niteliğe sahiptir ve diğer masif ahşaplar gibi kolayca tozlanmaz.

Dersliklerde PVC gibi esnek  netafloor  kolay temizlenmesi, yürüme güvenliği, ses emicilik bakımından iyi ve aynı zamanda gürültü üretmeyen bir malzeme olması nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle mantar dolgulu PVC'ler ses emicilik, temas sıcaklığı ve darbe sesine karşı daha iyidirler. Aynı şekilde linolyumunda esnek yapısından dolayı ses emiciliği orta düzeyde olmasına rağmen temizlenmesi kolaydır. Yürüme güvenliği bakımından da iyi özellikler gösterir. Linolyum sıcak temaslı bir malzeme olmasından dolayı ayak sıcaklığı açısından da uygundur.

Halılar yürüme güvenliği, ses emicilik, temas sıcaklığı bakımından çok iyidir. Aynı zamanda gürültü üretmeyen bir malzeme olması nedeniyle dersliklerde sessiz bir ortamın yaratılmasına katkıda bulunur. Ancak temizlik ve bakımları zordur. Bu nedenle çok kalabalık olmayan dersliklerde kullanılabilir.

Doğal ve yapay taşlar döşeme kaplamaları temizlenmeleri kolaydır. Aşınma dayanımları ve yürüme güvenliği genelde iyi ve çok iyidir. Ancak bu malzemeler sert oldukları için soğuk temaslı, gürültü üreten ve ses emicilik bakımından iyi değillerdir. Dersliklerde kullanılmaları çok uygun olmamaktadır.

KORİDOR ZEMİN KAPLAMALARI

Koridorlar ve teneffüs mekanlarının döşeme kaplamaları kaymaz ve dayanıklı olmalıdır. Okullar insan trafiğinin yoğun olduğu mekanlardır. Bu yüzden bu mekanlarda kullanılacak malzemenin aşınma dayanımı yüksek olmalıdır.

Özellikle koridorlarda, kompozit blok döşeme kaplaması kullanılmaktadır. Bu malzeme zor aşınır ve kolay toz tutmaz karakterdedir; fakat ahşap döşeme kaplamasından daha gürültülüdür. Sıradan kompozit blok döşeme kaplaması orta dereceli okullardan daha az yoğunluğu olan sınıflarda ya da daha küçük okullarda kullanılabilmektedir. Bahsedilen ikinci durumda uygun bakım yapılmadığında oldukça kötü bir yıpranma meydana gelebilir. Renkli asfalt gün geçtikçe daha fazla kullanılmakta ve koridorlar için oldukça iyi sonuçlar verdiği görülmektedir. Pek çok okulda kolay temizlendiği için mozaik tercih edilmektedir, fakat bu malzeme genel olarak oldukça gürültülü bulunmaktadır.

PVA plastik döşeme kaplaması da uygundur ve bu malzeme makul bir fiyata aşınmaz bir yüzey sağlamaktadır. Modem okullarda eğilim, daha parlak renkler sunma yönündedir ve bu nedenle vinil asbest karolar kullanılmaktadır. Bu malzeme yeterli ölçüde sessiz, sıcak ve özel bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır.

LABORATUVARLAR

Laboratuvardaki döşeme kaplamaları kimyasal maddelerden etkilenmez, derzsiz aşınma dayanımı yüksek, su geçirmez, rengi solmaz olmalı, ısı yalıtımı, temizlik ve bakım özellikleri iyi olmalı, elektriği az iletmeli, elektrik yüklenmelerini kolaylaştırmayan bir döşeme kaplaması gerektirirler. En iyi malzeme suni reçineden yapılan ve birbirine derzsiz olarak yapıştırılan malzemedir (Epoksi).

Bu mekanlar için "tik ağacı" ya da "jarrah" döşeme kaplaması oldukça iyi sonuç vermektedir. Bunlar belirli asitlerle yanabilir ya da lekelenebilir; fakat bu onların dayanıklılıklarını etkilemez. Özellikle tik ağacı genelde ateşe ve asitlere dayanıklı olmasından dolayı laboratuvarlarda daha çok kullanılır. "Pyinkado" aside dayanıklı niteliktedir ve kimyasal laboratuvarlar için uygundur. Linolyum genel laboratuvar çalışmaları için yeterli ölçüde aside dayanıklıdır; ve şayet istenilen kalınlıkta kullanılırsa, oldukça sağlamdır. Elbette ki uygun yapıştırıcıyla yerleştirilmelidir. Tümüyle aside dayanıklı nitelik taşımamasına rağmen, vinil asbest karo döşeme kaplamalarının laboratuvar döşemeleri için kullanımına talep artmaktadır. Bu malzeme en zayıf asitlere ve alkalilere karşı koyabilecek ve herhangi bir dökülme kısa sürede silinirse, iyi sonuçlar verecektir.

OKUL ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Okul zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Okul zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0212 656 12 65 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

 

ÖRNEK ÜRÜNLER

Aşağıdaki ürünler örnek olarak verilmiştir. www.anaokuluzeminkaplama.com  ziyaret ederek tüm renk ve modelleri daha yakından tanıyıp, size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

En-Uygun-Okul-Zemin-Kaplama-Çeşitleri-Nelerdir11

Okul Yer Döşemeleri

Anaokulu, ilkokulu, liselerde, dershanelerde  en çok kullandığımız pvc zemin kaplama malzemesini her zaman ısrarla müşterilemize tavsiye ediyoruz  sebebi ise pvc yer döşemelerinin fiyatları diğer zemin kaplama malzemelerine göre çok daha  ucuz olması ve antibakteriyel oduğu için leke tutmama ve kaydırmazlık özelliğinin olmasından dolayı bu malzemeyi tavsiye ediyoruz. Ama bazı müşterilemiz maalesef ki  piyasa rekabetinin bu kadar artmasından dolayı pvc yer döşemenin fiyatları bu kadar ucu olmasına rağmen  dahada ucu olsun diye  üzülerek söylemeliyizki malzeme seçimin yanlış yapıyorlar. Evlerde kullandığımız mineflo kaplama malzemesini  anaokulu, kreş , ilkokulu veya dershane vb yerlerde kullanıyorlar sunuç olarak mineflo yer döşemesi yoğun trafik malzemesi olmadığı için 1 yıl bile olmadan yıpranıp gidiyor. Bu nedenle biz müşterilerimize evladiyelik malzeme olan pvc yer döşemesi çeşitlerini tavsiye ediyoruz

Ortaokul Yer Döşeme Malzemesi

Beylikdüzü yakuplu’da bir ortaokulda iki ayrı sınıfta uyguladığımız pvc yer döşeme malzemesi okul müdürü ve öğretmenler tarafından çok beğenildi. Kullandığımız ürün heterojen pvc zemin kaplama markası beefloor neo saga kodu 235-700 turuncu renkli yoğun trafik malzemesidir.

www.anaokuluzeminkaplama.com

Doğru okul zeminini seçmek kolay bir seçim olmalıdır. Tek bir dekora uyan tek bir çözüm bulunmamakla birlikte, iyi görünen ve kullanışlı zemini seçmenize yardımcı olacak beş önerimiz var.
1. Ömür
İdeal olarak, okul tesisleriniz için seçtiğiniz zemin ne kadar uzun sürerse, iyi zemin sağlam bir garanti ile desteklenmelidir. Öyleyse, bu seçimi yaparken en önemli sorular şöyle olmalı: Aşınma ve yıpranmayla başa çıkabiliyor ve yoğun kullanımda güzel yıllar geçirebilir mi? Üretici ne tür bir garanti veriyor?

Her döşeme türünün dayanıklılığını öngören temel performans özelliklerini öğrenin. Döşemeniz ne kadar dayanıklı olursa, o kadar uzun yıllar kullanışlı olur. Güçlü bir garanti ve zeminin hasarlı kısımlarını (modüler bir sistemde olduğu gibi) bireysel olarak değiştirme kabiliyetine sahip olun ve uzun vadeli bir yatırımınız olsun. Uzun yıllar kullanım için yenilikçi zemin kaplama tasarımları olan karo halı ve yükseltilmiş döşeme kaplamalarını  tercih edebilirsiniz.

2. Kurulum

Zaman çizelgenizin dışında göz önünde bulundurmanız gereken çok şey olmadığını düşünebilirsiniz. Sonuçta, özellikle de büyük bir proje ise, kurulumu tamamlamak için profesyonelleri işe alıyorsunuz. Ancak, kurduğunuz zemin döşemesi genel maliyetlerinizi önemli ölçüde etkileyebilir.

Yumuşak veya sert olsun, desen eşleştirmesi veya yönlü kurulum gerektiren herhangi bir döşeme daha fazla kurulum atığı yaratacaktır. Bu uygulamalar bütçenizi etkilemektedir. Modüler ve özellikle yönsüz modüler ürünler daha hızlı kurulur ve çok daha az atık oluşturur.

Karo halı veya yükseltilmiş döşeme sistemleri de kısa ve uzun vadede zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Zemin hazırlığına gerek yok, kuruma süresi gerekmiyor, tutkal kokusu yok ve çok daha az karışıklık var. Ayrıca, hasar görmüş karoların seçici olarak değiştirilmesi, şirket içi personel tarafından kolayca yapılabilir. Kolayca değiştirilemezse modüler döşemenin bir anlamı yoktur.

3. Bakım

Sert ve yumuşak yüzeylerin farklı bakım ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, değerlendirme sürecinde uzun vadeli bakım maliyetlerini dikkate almak önemlidir. Elinizde ne tür donanımlar var? Her gün döşemeye ne kadar zaman ayırabilirsiniz?

Halı gibi yumuşak zeminler genellikle günlük vakumlama gerektirir ve periyodik restoratif temizlik ile leke temizliği gerekir. Aynı şekilde, LVT ve benzeri zeminler süpürme ve nemli paspaslama ile korunabilir. Endişelenecek şeyler listenize zemin eklememelisiniz. Yüksek bakım gerektiren döşemelerden kaçınmak (mumlama ve cilalama gerektiren VCT gibi) bütçeniz ve tesis personeliniz için daha iyi olacaktır.

4. Akustik

Sınıftaki gürültülü dikkat dağıtıcıdır hem öğrenciler hem de öğretmenler için sonuçları etkileyebileceğini zaten biliyorsunuz. Uygun akustik yer döşemesi ile okul döşeme bu konuda size yardımcı olabilir. Halı gibi yumuşak yüzeyler, emici seste en iyisi olsa da, akustik arkalıklı LVT yer kaplaması gibi bazı esnek seçenekler okul binalarını nispeten sessiz tutabilir.

Nihayetinde, bireysel mekanların nasıl kullanıldığını düşünmek seçtiğiniz akustik döşemeyi belirleyecektir. Koridorda bırakmaya karar verdiğiniz şeyler, derslikler veya idari ofisler için belirlediğinizle aynı olmayabilir. Ancak, bina boyunca iletilen gürültü miktarını en aza indirmek, seçtiğiniz kat ne olursa olsun, bir kazançtır.

5. Sürdürülebilirlik

Seçtiğiniz döşemenin çevresel etkisini düşünmek eşit derecede önemlidir. Ne de olsa, çevre için neyin iyi olduğu genellikle öğrenciler, öğretmenler ve idareciler için iyidir. Ve eğer okulunuzun kendi sürdürülebilirlik hedefleri varsa, en çevre dostu döşemeyi seçmek size ulaşmada bir adım daha yaklaşacaktır.

Okulunuz için en iyi zemin çözümünü değerlendirmek zor olmak zorunda değildir. Dayanıklılığı, sürdürülebilirliği ve refahı ön planda tutmak, seçeneklerinizi perspektif içine koymanıza ve okulunuz ve onu her gün kullananlar için doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabiliriz.

OKUL YER DÖŞEMELERİ

Okul yer döşemeleri için en çok dikkat edilecek konu güven ve hijyendir. Çünkü çocuklar günün büyük bölümünü oynamakla geçirirler bu sebeple düşmeler ve benzeri kazaları önlemek için yumuşak, darbe emici ve hijyenik antibakteriyel yer döşeme malzemeleri tercih edilmelidir. 

Okul yer döşemesi olarak seçilebilecek en doğru ürün PVC zemin kaplama malzemeleridir. Çünkü antibakteriyel ve darbe emici özelliğinden dolayı anaokulu, kreşler ve ilkokul gibi alanlarda uygun olan en ideal yer döşeme çözümleridir. Anaokulu ve kreşler için uygun olacak zemin kaplama önerilerimiz aşağıda detaylı anlatılmıştır.

Neden Pvc Zemin Kaplama Tercih Etmeliyim ?

Eğitim ve öğretim hizmeti veren birçok resmi veya özel kurumlarda insan yoğunluğunun fazla olmasından dolayı zemin kaplama malzemesi seçimi ve tercihi önem arz etmektedir. Okul yer döşemesi olarak sıkça tercih edilen PVC zemin kaplamaları günümüzde eğitim kurumları hem yoğun trafik hemde antibakteriyel özelliği ile rağbet gören bir yer döşeme malzemesidir.

Okullarda genellikle heterojen yer kaplaması veya homojen yer döşemesi tavsiye edilmektedir. Eğitim kurumlarında yoğunluktan dolayı sürekli temizlik fırsatı olmadığı için günlük bakım yapılabiliyor. Bu nedenle PVC yer döşemeleri hijyenik yapısı ile uzun süre bakım gerektirmez günlük nemli bir paspas ile zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Özellikle sınıf yer döşemesi malzemeleri sınıflarda öğrenci sayısının fazla olması ve masa sandalye kullanımından dolayı her türlü darbeye karşı son derece sağlam ve dirençli bir yapıya sahiptir. PVC yer döşemeleri geniş ürün yelpazesi ile son derece zengin renk ve desen modeline sahiptir. Okul yer kaplamaları ve PVC yer kaplama malzemesi fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Eva Zemin Kaplama (100cmx100cm - 26mm)

1 Adet 1 Metrekare Fiyatıdır

Yap-boz şeklindeki tasarımı ile eva zemin minderler birbirlerine geçerek sıkıca birleşir ve rahatça sökülüp taşınabilir. Kolay kurulur, sökülür ve temizlenir. Su ve sabunla yıkanabilir. Isı ve ses izolasyonuna katkı sağlar. Yumuşak bir yapısı vardır, elektrik iletkenliği düşüktür. Aşınmaya karşı dayanıklıdır ve kaygan değildir.
Suyu emmez ve kurulum sonrası havalandırma yaptıktan sonra koku barındırmaz. 1. Kalite malzemeden üretilmiştir. 

Ebat:100 cm x 100 cm

Kalınlık : 26 mm

Çift renklidir. Farklı renklerde sipariş verilebilmektedir. 

Renkler : Mavi, Kırmızı, Yeşil, Pembe, Gri, Siyah, Sarı, Turuncu

Özel renk seçiminde siparişe göre üretim yapıldığı için temin süresi uzayabilmektedir.

A kalite üründür, düşük kalite ürünlerden farklıdır.

Eva (tatami) zemin kaplamaları; Anaokulu, Kreş, Oyun Alanları, Spor Salonları ve Duyusal Terapi Salonlarında: Kaba motor becerilerin geliştirilmesi, denge ve koordinasyon gelişimi, motor planlama becerisi, propiosepsiyon ve vücut farkındalığının gelişimi için kullanılabilecek destekleyici materyallerdir.

Pakette belirtilen ölçülere uygun olarak 1 ADET ürün gönderilmektedir. 

Bu üründe Kargo ücreti Alıcıya aittir.

Ürün müşteri siparişi üzerine özel olarak üretilmektedir.

 

Gelişim Alanları : Duyusal Bütünleme, Kaba Motor Beceriler, Taktil/Dokunsal AlgıYaş Aralıkları : 2 - 13+ YaşÜrünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!